pobierz Tom Clancy's The Division

Tom Clancy`s The Division jest dziełem znanego dobrze każdemu graczowi studia Massive Entertainment. Studio znane jest między innymi z takich tytułów jak Ground Control oraz World in Conflict. The Division łączy w sobie elementy sieciowego cRPG wraz z akcją oraz widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).
Fabuła gry Tom Clancy`s The Division została osadzona w niedalekiej przyszłości. Świat został zaatakowany przez terrorystów, na skutek ich ataku dochodzi do skażenia banknotów dolarowych śmiertelnym wirusem. W Nowym Jorku dochodzi do wybuchu pandemii, z którą lokalne władze nie są w stanie sobie poradzić. W mieście dochodzi do wybuchu paniki – przerażeni obywatele miasta są w stanie dokonać każdej rzeczy byle by przetrwać. Zaistniały chaos stara się opanować tytułowa organizacja – Tom Clancy`s.
Rozgrywka w nowej odsłonie serii nastawiona jest na współpracę pomiędzy graczami. W trybie kooperacji gracze wcielają się w poszczególnych agentów i stają przed zadaniem zaprowadzenia porządku w mieście. Gra jest otwarta na graczy oraz ich zamiłowanie do eksploracji – świat jest bowiem otwarty i pozwala graczowi na zwiedzanie poszczególnych części miasta. Dzięki temu gracze trafią na wiele pobocznych zadań, ale nie unikną także walki z przeciwnikami. Istotną częścią gry jest bowiem walka – jej mechanika przypomina tą zastosowaną w jednej z części gier, Tom Clancy`s Ghost Recon – chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość chowania się za przeszkodami i oddawania za nich strzałów.
Miasto w grze nie jest tylko ozdobą. Zostało wykonane z wielką dbałością o każdy szczegół. Wgląd w mapę pozwala się szybko zorientować, że jest ona niezwykle rozbudowana i daje wielkie pole do popisu dla każdego z graczy. Studio idealnie podeszło do obiektów w grze – zostały one perfekcyjnie odwzorowane zgodnie z tymi które można podziwiać na co dzień w mieście Nowy Jork. Nie należy jednak zapominać, że miasto popadło w chaosie i ten chaos widać na każdym kroku. Tom Clancy`s The Division jest grą zespołową i to dopiero w trybie kooperacji widać jak świetnie jest on stworzony. Gracze działają w zespole – złożonym maksymalnie z czterech osób, jest jednak możliwość zagrania w piątkę, gdzie ostatnia osoba będzie grała dronem w momencie jeżeli odpali specjalną aplikację na tablecie. Gra nie jest jednak nastawiona na szukanie graczy – zawsze można rozpocząć grę w dwie osoby – jednak trzeba się liczyć z tym, że poradzenie sobie z przeciwnikami w dwie osoby będzie bardzo trudne i wymagające. Gracze muszą przede wszystkim dbać o siebie jednak samodzielne działania mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla niego lecz także dla całego zespołu. Niebezpieczeństwo czyha na graczy praktycznie na każdym kroku, dlatego samotne szarżowanie a ślepo do przodu może się dla niego bardzo źle skończyć. Pomimo troszczenia się o samego siebie w grze należy pamiętać, że ma się jeszcze trzech sojuszników wspomagających misje.
Gra nastawiona jest na zdobywanie i odbijanie poszczególnych sektorów miasta. Dzięki przejmowaniu kontroli na poszczególnym terenie gracz zyskuje możliwość odpoczęcia w danym miejscu – zregenerowaniu zdrowia oraz uzupełnieniu amunicji. Również na przejętych przez niego terenach zaczynają powracać mieszkańcy. Gra jest bardzo wymagająca i oczekuje od graczy pełnej współpracy pomiędzy sobą. Samodzielne działania z góry są przesądzone i skazane na porażkę. Gracze aby mieć możliwość wygranej muszą ze sobą współpracować i wzajemnie się osłaniać podczas walki z przeciwnikami – a tych można spotkać w najmniej oczekiwanym miejscu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ