spell force 3 do pobrania

pobierz-greKażdego fana serii ucieszy fakt, że już niedługo będą mieli możliwość zagrania w najnowszą odsłonę gry – SpellForce 3. Najnowsza część kładzie nacisk na wydarzenia sprzed wydarzeń znanych graczom z poprzednich części i dodatków. Tytuł stanowi zatem prequel do już dobrze znanych wydarzeń. Twórcy przedstawili w SpellForce 3 świat Eo przed jego rozpadem. Dzięki temu gracze mają możliwość poznania całej historii świata, w przeciwieństwie do pierwszej i drugiej części – gdzie był on podzielony na pomniejsze wyspy, pomiędzy którymi poruszaliśmy się za pomocą specjalnych portali. Gracze dzięki wątkowi fabularnemu będą mieli okazję poznania całej historii rozpadu – prześledzą tragiczny w skutkach rytuał konwokacji, który doprowadził do upadku i rozłamu. W SpellForce 3 będziemy mieli możliwość poznania nowego zagrożenia, jakim jest tajemnicza frakcja Arcane.
Podobnie jak poprzednie części serii, tak samo i w najnowszej trójce, twórcy postawili nacisk na połączenie RTSa z RPG. Gracze będą mogli stworzyć swoją postać tak samo, jak w klasycznych grach z gatunku RPG. Twórcy gry odeszli jednak od klasycznego podziału na klasy, dobrze znanego każdemu graczowi. Zamiast tego, wprowadzono do gry szereg umiejętności oraz specjalizacji, dzięki którym możliwe jest stworzenie bohatera dopasowanego do stylu gry każdego z graczy.
Gracze mają także możliwość prowadzenia rozgrywki zarówno na powierzchni, jak i w podziemiach, czy lochach. W zależności od lokalizacji, przed graczem postawione będą inne zadania. Na powierzchni gracze będą rozwijać swoje osady, rozbudowywać je, a następnie rekrutować swoje wojsko do walki. Zmienił się również charakter wojska – w poprzednich częściach gry mieliśmy do czynienia z grupkami, które jedynie przypominały regularne wojsko. W SpellForce 3 mamy już do czynienia z prawdziwym wojskiem, gdzie stosowanie formacji oraz wykorzystanie ukształtowania terenu jest kluczowe do wygrania potyczki.

W podziemiach gra przybiera charakter gier hack-n-slash. Będziemy mogli sterować drużyną złożoną z maksymalnie sześciu bohaterów. Grupka będzie walczyła z przeciwnikami także występującymi w grupach, a poszczególne umiejętności są w tym przypadku przypisane do klawiszy na klawiaturze.
Dzięki umieszczeniu SpellForce 3 przed wydarzeniami z poprzednich części, gracze mają możliwość odkrycia kontynentu jako całości. Dostępne mapy zostały podzielone na segmenty, nad którymi w miarę gry, gracze zdobywają kontrolę. Jednakże jeżeli chcemy korzystać z zasobów w danym segmencie, musi on bezpośrednio przylegać do naszego terytorium. Jest to uproszczenie, które zastosowano między innymi w grze Company of Heroes.
W kampanii przygotowanej dla pojedynczego gracza będziemy mieli możliwość poznania całej fabuły i losów krainy Eo. Główne zadania z trybu fabularnego wzbogacone zostały o masę pobocznych zadań, które umilą czas. W trybie wieloosobowym, oprócz walk pomiędzy armiami będziemy mieli możliwość zabrania bohaterów na wspólne rajdy po lochach. Dodatkowo prowadzono możliwość potyczki pomiędzy graczami na zasadzie gier MOBA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ