stalker 2 pobierz

pobierz-greS.T.A.L.K.E.R. 2 tytuł który nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy kto doskonale zna pierwszą część serii doskonale wie czego się spodziewać. Sam klimat gry jest niezwykle niepowtarzalny i unikatowy. Powstawało wiele gier ukierunkowanych na rzeczy dziejące się w Czarnobylu jednakże to właśnie dzięki grze S.T.A.L.K.E.R. możliwe było poczucie tego klimatu. S.T.A.L.K.E.R. 2 jest grą akcji z perspektywy pierwszej osoby – czyli FPP. Twórcy zyskali ogromy sukces podczas premiery ich poprzedniego tytułu jakim był S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla. Niezwykle klimatyczna gra ze świetną grafiką podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko dla tego klimatu.
O wielkim sukcesie pierwszej odsłony gry świadczyć może także fakt, że gra doczekała się dwóch samodzielnych rozszerzeń – jest to prequel oraz sequel wydarzeń przedstawionych w pierwotnym tytule – były to Czyste Niebo oraz Zew Prypeci – wraz z tymi dodatkami pierwotny tytuł rozszedł siew ilości aż 4 milionów kopii. Biorąc pod uwagę tak dobre przyjęcie pierwszej części gry wraz z jej dodatkami nie trudno było stwierdzić, że kontynuacja gry w kolejnej części to tylko kwestia czasu.
Akcja nowego S.T.A.L.K.E.R’a prowadzi ponownie gracza do świata ogarniętego post nuklearnym klimatem. Po raz kolejny twórcy gry kierują bohatera gry do tak zwanej Strefy. Strefa jest bardzo niebezpiecznym miejscem – nie tylko grozi tam graczowi śmiertelne dawkowanie promieniowania ale przede wszystkim formy życia które w trakcie promieniowanie zmutowały.
Gra łączy w sowim wydaniu nie tylko klasyczny tytuł z rodziny FPS. Gracze mają także możliwość skorzystania z elementów RPG wraz z możliwością taktycznej rozgrywki. Połączenie tych dwóch gatunków oraz sposoby prowadzenia rozgrywki daje tytułowi dodatkowy atut – przełamane standardy. W nowej odsłonie S.T.A.L.K.E.R’a gracze spotkają się także z nową odsłoną graficzną – dużo lepszą niż ta która została zastosowana w pierwszej części gry. Zmiana ta związana była nie tylko z chęcią rozszerzenia produkcji na konsole ale także z wymianą starego silnika graficznego. Stary silnik bardzo często powodował problemy techniczne.
Pierwszy kontakt ze S.T.A.L.K.E.R’em może wywołać zauroczenie tą grą wszystkich tych którzy nie mieli przyjemności grać w pierwszą część gry. Tych starych ewidentnie miło zaskoczy powrót do ich ulubionego tytułu w nowej odsłonie. Gracze zyskują niezwykłą swobodę w rozgrywce – nie stratuje się tutaj jak w poprzednich częściach w głównym obozie czy też w jakiejś małej bezpiecznej strefie. Gracz jest od razu rzucony na głęboką wodę i musi radzić sobie sam w niebezpiecznym świecie – pełnym niebezpieczeństw.
W nowej odsłonie gry twórcy skupili się jedynie na trzech głównych strefach na mapie – jest to Zaton, okolice fabryki Jupiter oraz dobrze znanej każdemu Prypeci. Jest to bardzo mizerna liczba w porównaniu z tym co twórcy gry zaprezentowali w poprzednich częściach – było tam aż 11 lokacji, w każdej z gier a to tylko te lokacje na powierzchni, gracze mieli do dyspozycji także całe podziemia. Bardzo dobrą wiadomością jest jednak informacja o samej wielkości lokacji. W nowej odsłonie gry lokacji jest mało, jednak są bardzo rozbudowane i duże. Dzięki temu możliwa jest eksploracja terenu – gracze będą mieli okazję odnaleźć wrak statku w wyschniętym korycie rzeki w Zatonie, stację kolejową Janów czy też pralnia zlokalizowana w samej Prypeci.
Świat gry jest niezwykle klimatyczny, powstawało wiele tytułów których akcja gry osadzona była w tego typu klimacie jednak do tej pory S.T.A.L.K.E.R jest najlepszym z nich. Świat jest niezwykle klimatyczny i bogaty w różnego rodzaju smaczki, które każdy wytrwały gracz będzie miał możliwość odnaleźć podczas padania mapy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ