Mafia III pobierz

pobierz-greMafia III to tytuł którego nie trzeba przybliżać żadnemu graczowi. Zalicza sieja do gatunku gry akcji z elementami TPP i TPS – do tego dochodzą samochody i oczywiście klimat gangsterki tak ważny w tym tytule. Mafia III jest osadzona tak samo jak poprzednie części w otwartym świecie z widoku trzeciej osoby. Za powstanie gry odpowiadają głównie aż trzy studia, w tym ludzie odpowiedzialni za powstanie dwóch poprzednich części gry. Mafia III jako gra, która powstała w Czechach została wydana na komputery stacjonarne, był to także debiut tej gry na konsolach ósmej generacji, który zakończył się pełnym sukcesem.
Mafia III została osadzona Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Orlean w roku 1968. Główną postacią w trzeciej odsłonie gry jest weteran wojny w Wietnamie – niejaki Lincoln Clay, jest on także członkiem jednej z rodzin mafijnych na danym terenie. Cała jego rodzina oraz ugrupowanie zostało w pewnym momencie zlikwidowane. Nie trudno zauważyć, że głównym tematem gry będzie doskonalenie planu mające na celu dokonanie zemsty na oprawcach. Główną osobą na którą skierowana jest zemsta to don włoskiej mafii – Sala Marcano – to właśnie on jest odpowiedzialny za dokonanie masakry na rodzinie Lincolna Claya. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość udziału innych rodzin mafijnych w dokonaniu zemsty – wszystko dzięki możliwości sprzymierzania się z nimi w trakcie gry. Gracze zyskają także w grze sprzymierzeńca jakim będzie irlandzki mafiozo – Burke, dowodzi on haitańskimi gangsterami Cassandra. Gracz w grze będzie mógł liczyć także na postać gangstera znanego z drugiej część gry – Vito Scaletta.
Zarówno Mafia III jak i jej dwie poprzednie części były osadzone w otwartym świecie – jednakże twórcy gry postanowili dodać kilka rozwiązań znanych chociażby z serii GTA. Otwarte miasto zostało dzięki temu uzupełnione o mnóstwo innych ciekawych zadań oraz aktywności, przy których gracz może nieco zwolnić przed wykonywaniem kolejnych zadań i zleceń. Ulice Nowego Orleanu dosłownie żyją – nie są to przypadkowi ludzie chodzący bez większego celu. Na ulicach będzie można spotkać całujące się pary, w zaułkach narkomanów szprycujących się narkotykami, a w parkach i na skwerach ulicznych grajków umilających czas innym przechodniom.
Bardzo dużą nowością w trzeciej odsłonie gry jest możliwość zajmowania kryjówek innych ugrupowań. Dzięki oczyszczeniu danego terytorium gracz będzie miał możliwość zdecydowania co chce zrobić z daną kryjówką – może ją oddać np. do dyspozycji dla bossów mafijnych z którymi nawiązało się kontakt i współpracę. Dzięki takiej decyzji gracze zyskują wiele ciekawych bonusów. Jednymi z ciekawszych będzie np. możliwość wezwania zmotoryzowanego wsparcia ze strony bossów mafii do pomocy czy przekupienie policji aby zaprzestali uciążliwych pościgów.
Gracze odczują także zmiany w samym interfejsie bohatera. Do jego dyspozycji zostały oddane pistolety, rewolwery, strzelby, pistolety maszynowe, a nawet granaty. Jednakże podczas rozgrywki w jednym momencie gracze mogą mieć przy sobie dwa rodzaje broni. Wpływa to zdecydowanie na realizm w grze – bohater nie biega z masą uzbrojenia przy sobie lecz z dwiema wybranymi rodzajami broni. Gra oferuje graczowi mnóstwo innowacji w rozrywce – możliwe jest tutaj chowanie się za przeszkodami oraz dokonywanie zza nich ostrzału – zostały tutaj wprowadzone także walki wręcz czy też brutalne ogłuszania przeciwników. Zdecydowanej poprawie uległ także system oddawania ostrzału z pędzącego samochodu – ten element rozgrywki jest niezwykle ważny dla samego tytułu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ