Kingdom Come Deliverance pobierz

pobierz-greKingdom Come: Deliverance jest niezwykłym połączeniem kilku gatunków bardzo popularnych gier – RPG, FPP, średniowiecza oraz historycznych elementów. Kingdom Come: Deliverance jest jedną z wielu gier RPG – akcja gry została osadzona w czasach średniowiecznej Europy Środkowej. Dokładny czas akcji to lata przed krwawymi wojnami husyckimi jakie miały miejsce w XV wieku – dokładniej w latach dwudziestych oraz trzydziestych. Gracze w Kingdom Come: Deliverance wcielają się w postać młodego i ambitnego kowala – mają możliwość zwiedzania rozbudowanego świata osadzonego w klimatach średniowiecza. Gra powstała w niezależnym czeskim studio – część ludzi pracujących nad tytułem pochodzi z ekipy ludzi odpowiedzialnych za stworzenie gry Mafia. Twórcy Kingdom Come: Deliverance inspirowali swoją grę takimi tytułami jak Skyrim czy też Mount and Blade. Możliwość prowadzenia dialogów jak również elementy związane z fabułą wraz z systemem wybierania odpowiedniej ścieżki został zaczerpnięty w tym przypadku z samego Wiedźmina.
Gracz rozpoczyna swoją przygodę z Kingdom Come: Deliverance w roku 1403. Jest to okres przypadający na kilkanaście lat przed znanymi z historii walkami husyckimi będącymi jednymi z najkrwawszych – walki te miały miejsce nie tylko w Czechach ale także Rzeszy. Waki jakie miały wówczas miejsce dotarły nawet do Królestwa Polskiego, które było wówczas pod rządami Władysława Jagiełły. Gracze podczas przemierzania świata gry będą mieli możliwość poznania rycerstwa polskiego odwiedzającego tereny Czech, ale także Zakonu krzyżackiego – w tym zakresie studio zadbało o szczegóły oraz rys historyczny dlatego będzie można spotkać znamienite i prawdziwe rycerstwo.
Kingdom Come: Deliverance przygotowało dla swoich graczy nie tylko wspaniałą grafikę oraz rys historyczny. Świat jest niezwykle rozbudowany i bardzo duży. Dzięki takiemu zabiegowi świat jest otwarty i możliwy do eksploracji. Gracz jako kowal, którego rodzina została zgładzona przez najeżdżającą armię ma przypisane pewne statystyki i umiejętności. Jednakże to od samych graczy zależy czy podejmowane przez nich decyzje wpłyną na honorowy rozwój kowala w stronę rycerstwa czy też wręcz w przeciwną stronę jako łotrzyka. W miarę rozwoju postaci statystyki będą wzrastać, ale także dzięki odpowiednim elementom alchemii gracze będą mieli możliwość na zwiększenie swoich statystyk. Gracze będą mieli także bardzo wiele możliwości w kreowaniu wyglądu swojej postaci.
Główną zaletą gry jaką podkreślają sami twórcy jest realizm. Gra oferuje bowiem rozbudowany system walki – oparty on został na bardzo skomplikowanym systemie blokowania oraz wyprowadzania ciosów. To właśnie dzięki ruchliwości podczas walki, odpowiednim blokowaniom jak również precyzyjnym ciosom możliwe jest pokonanie praktycznie każdego przeciwnika. Realizm jest widoczny także w momencie kiedy broń styka się z elementami otoczenia – na ekranie gry widać także że zblokowany atak odbija miecz w przeciwnym kierunku. Twórcy gry podkreślili realizm rozrywki poprzez psujący się prowiant czy możliwość ubrania nawet czterech warstw ubioru czy uzbrojenia.
Gracze podczas rozgrywki spotkają się z małą ilością zadań głównych oraz pobocznych jak na RPG. Jednak zostały one tak przygotowane oraz rozbudowane że zapewnią rozrywkę na długie godziny grania. Twórcy przewidzieli także system craftingu dzięki któremu możliwe jest chociażby stworzenie zupełnie nowego ekwipunku czy też wartościowych maści i mikstur alchemicznych. Gracze będą zachwyceni także wielkimi bitwami jakie spotkają na swojej drodze czy oblężeniami zamków.

Kingdom Come: Deliverance do pobrania

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ