Dishonored 2 pobierz

pobierz-greDishonored 2 jest grą akcji – zaliczana jest do gatunku gier FPP jednakże także fani skradanek znajdą tutaj cos da siebie i spędzą przy grze drugie godziny. Dishonored 2 jest kontynuacją pierwszej części skradanki, która zyskała sobie rzeszę fanów kilka lat temu. Gracz przeniesiony zostaje do fikcyjnego świata w którym panuje totalitaryzm – a co najważniejsze wszystko zostało utrzymane w steam punkowym klimacie połączonym z industrializm znanym z XIX oraz XX wieku. Druga część odsłony gry powstałą dzięki współpracy studia Arkane znanego z głośnego tytułu jakim był Dark Messiash of Might and Magic oraz studia Bethesda Softworks który odpowiedzialny był między za takie tytuły jak Elder Scrolls czy Fallout. Gra w czasie premiery była przeznaczona nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na konsole ósmej generacji.
Fabuła Dishonored 2 jest niezwykle intrygująca i jest kontynuacją wydarzeń znanych z pierwszej odsłony gry – dokładnie 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Gracze znów maja do dyspozycji dwójkę bohaterów doskonale znanych mu z pierwszej części gry – Corvo Attano oraz Emily Kaldwin, którą przyjdzie nam częściej grać. Grazy zaskoczy zapewne fakt, że rozgrywka nie jest już osadzona w znanym doskonale graczom z pierwszej części Dunwall. Dunwall jak każdy gracz doskonale zapewne pamięta jest stolicą Cesarstwa – rządzone ono jest przez silny ród Kaldwinów. Gracze w Dishonored 2 przenoszą się na południe kraju do Karnaca będącego siedzibą władz innego królestwa – Serkonos. Gracze swoją przygodę w grze rozpoczynają w momencie kiedy bohaterka Emilly zostaje podstępem pozbawiona korony i musi uciekać na południe kraju.
Odpalając grę gracz ma za zadanie przejść prolog w którym kieruje postacią Emilly. Jednakże w momencie jego ukończenia gracze będą musieli podjąć decyzję – czy chcą kontynuować swoją grę jako młoda cesarzowa czy też chce kontynuować swoją przygodę jako protagonista znany z pierwszej części gry – Corvo Attano. Wybór postaci nie wpływa znacząco na sam przebieg dalszej gry – różnice są w tym przypadku jedynie delikatne. Wybór jest jednak o tyle ważny, że decyzji nie można zmienić przez całą dalszą grę – czyli w momencie wybrania na początku postaci trzeba nią grać już do końca. Każdą postacią jednak gra się zupełnie inaczej – wszystko za sprawą różnych dostępnych mocy jakimi dysponują obie postaci.
Rozgrywka w Dishonored 2 nie uległa zmianom w porównaniu do poprzedniej części. Gracz znowu staje przed zadaniem wykonania kolejno pojawiających się zadań. Gra posiada tutaj lekkie podobieństwo do znanej każdemu graczowi serii Hitman. Każde zadanie stawia przed graczem inny cel – bardzo często jest to zlecenie na skrytobójczy atak na wyznaczony cel. W tym momencie zaczyna się już prawdziwa zabawa dla gracza – może wykonać zlecenie po cichu, tak aby nikt się nie zorientował ale może także unicestwić każdego przeciwnika jaki stanie mu na drodze wykorzystując wszystkie dostępne mu moce.
Studio zamiast podejmować wysiłek stworzenia zupełnie czegoś nowego postanowiła ulepszyć jeszcze bardziej coś co wyszło im bardzo dobrze. Dokonana została jedynie ewolucja znanych już wcześniej z pierwszej części gier rozwiązań. Dzięki temu lokacje jakie przyjdzie graczowi odwiedzić są zdecydowanie większe i umożliwiają w większym stopniu eksplorację i wybieranie drogi do wykonania zadania. Również system moralności został rozbudowany i dużo lepiej reaguje na decyzje jakie gracz dokonuje podczas rozgrywki. Dodatkowo twórcy gry rozbudowali rozwijanie mocy postaci jaką kieruje gracz.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ