Battlefield 1 pobierz

pobierz-greBattlefield 1 jest kolejną odsłoną niezwykle popularnego shootera. Rozgrywka w trybie pierwszoosobowym, osadzona w klimatach pierwszej Wojny Światowej z bardzo bogatym trybem multiplayer jest niezwykłą gratką dla każdego gracza. Zadowoli nie tylko prawdziwych fanów serii, ale również miłośników FPP osadzonych w naprawdę świetnych realiach.

Najlepsi gracze doskonale pamiętają pierwszą grę z serii – Battlefield 1942, która swoją premierę miała w 2002 roku. Gra doczekała się również kilku spin-offów. Były to między innymi Battlefield Vietnam, Battlefield 2142, Battlefield Bad Company czy Battlefield Hardline. Za powstanie najnowszej pozycji odpowiedzialni są członkowie studia DICE, które od 2006 roku przynależy do Electronic Arts.

 

Już sam tytuł nowej gry – Battlefield 1 – sugeruje graczom, że zostaną przeniesieni do czegoś pierwszego. W tym przypadku jest to niezwykle grywalny, lecz rzadko wykorzystywany przez twórców temat realiów 1 Wojny Światowej. W grze istnieje możliwość uczestniczenia w wydarzeniach z perspektywy kilku dostępnych bohaterów uczestniczących w wydarzeniach zbrojnych z XX wieku. Gracz ma możliwość poznania dzięki temu wojny totalnej. To właśnie ona przyniosła największą rewolucję technologiczną. W latach 1914 – 1918 po raz pierwszy użyto nie tylko artylerii, ale również miotaczy ognia, czy gazów bojowych. Wprowadzono na pola bitew czołgi oraz karabiny maszynowe, a w powietrzu pojawiły się myśliwce. W trybie fabularnym gracz ma możliwość poznania największych bitew tamtego okresu. Przyjdzie mu walczyć nie tylko na ciasnych uliczkach we Francji, ale stawi czoła przeciwnikom również w silnie bronionych fortach w Alpach, czy też niezwykle gorących pustyniach Arabii.

 

Fanów serii bez wątpienia ucieszy fakt powrotu w Battlefieldzie 1 do mechaniki znanej z początku serii. Gracz zostanie wrzucony w sam środek wydarzeń ze zdecydowanie większą swobodą w zakresie działania na mapie. Jest to niewątpliwie plus, gdyż w ostatnich częściach serii gracze mogli czuć się ograniczani przez twórców. Poszczególne misje dostępne w grze są rozgrywane na zdecydowanie większych, otwartych mapach. Jest to bardzo dobra wiadomość dla graczy, w przypadku Battlefielda 3 i Battlefielda 4 rozgrywki wydawały się bardzo liniowe i toczyły się na półzamkniętych lokacjach.

Również specyfika związana z pierwszą Wojną Światową wpłynęła na uzbrojenie, pojazdy i styl walki w grze. Starcia w grze zyskały na brutalności i zdecydowanie bardziej przybierają tak zwany osobisty charakter. Postawiono bowiem większy nacisk na walkę w zwarciu – przy wykorzystaniu np. szarży z bagnetem lub walki saperką. Nie licząc standardowej piechoty, twórcy dali graczom możliwość sterowania różnymi pojazdami. Do dyspozycji graczy oddano samoloty (są to myśliwce, jak i bombowce), wiele odmian ówczesnych czołgów oraz okrętów wojennych. Dzięki temu samodzielne prowadzenie lekkiego czołgu może okazać się bardzo proste, jednak już jego ciężka odmiana i prowadzenie jej samodzielnie jest niezwykle trudne. W grze wprowadzono również kawalerie – gracze będą mieli możliwość walki wprost z grzbietu wierzchowca, używając broni palnej lub szarżując na wrogów z szablą.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ